Akcja „Rolkuj po nadzieję” – wspólne rolkowanie na rzecz dobroczynności

„Rolkuj po nadzieję” to inicjatywa skierowana do miłośników jazdy na rolkach – niezależnie od stopnia zaawansowania. Jest to akcja mająca miejsce cyklicznie, pod patronatem Hospicjum, która oprócz integrującego aspektu rekreacyjnego, ma również w sobie przekaz ideowy. Inicjatywa ta promuje aktywność fizyczną i zasadę pomagania innym.

Uczestnicy wraz z organizatorami przemierzali dystans 5 kilometrów wokół malowniczego zalewu Sosina. Niemniej jednak, istniała możliwość dostosowania długości trasy do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego uczestnika. Dlatego też, nikt nie był zmuszany do pokonania całego odcinka, jeśli nie czuł się na siłach.

W organizację tego eventu włączył się Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta, a także instruktorzy z Akademii „Rolki Sielec”, podejmującej się tej roli już po raz ósmy, gdzie szczególnie wyróżnił się Pan Piotr Pagacz. Nie bez znaczenia była również pomoc ze strony szkoły „Rolki u Karolki”, której była to już trzecia współpraca przy organizacji tego wydarzenia.