Alarm pożarowy w galerii handlowej – ewakuacja i interwencja służb ratowniczych

W dniu 17 czerwca doszło do niecodziennej sytuacji w jednym z centrów handlowych, kiedy to konieczna była nagła ewakuacja ze względu na zagrożenie pożarem. Wszystko rozegrało się około godziny 15:10, kiedy to do akcji wezwano aż pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

Źródłem niebezpieczeństwa okazał się jeden z lokali gastronomicznych, gdzie w wyniku niekontrolowanego wybuchu ognia, miał zapalić się olej kuchenny. Informacje te zostały potwierdzone przez Straż Pożarną, która interweniowała na miejscu zdarzenia.

Na początku krążyły niepotwierdzone jeszcze informacje o potencjalnych ofiarach pożaru. Przybyłe na miejsce służby ratownicze, w tym również Policja oraz Ratownictwo Medyczne, natychmiast podjęły działania mające na celu minimalizowanie skutków incydentu.

Po godzinie 16:00 sytuacja zaczęła się stabilizować – strażacy rozpoczęli zwijanie linii gaśniczych, co sugeruje stopniowe opanowanie sytuacji. Całe zdarzenie jest nadal badane, a wszelkie nowe informacje na temat tego incydentu będą udostępniane w najbliższym czasie.