Incydent na jaworznickiej drodze: 28-latek poszukiwany listem gończym rani siebie a następnie atakuje policjantów

Na terenie Jaworzna doszło do dramatycznego incydentu, kiedy to 28-letni poszukiwany listem gończym mężczyzna podczas kontroli trzeźwości najpierw zranił się nożem, a następnie przypuścił atak na obecnych na miejscu policjantów. Zdesperowany próbujący uciec przed wymiarem sprawiedliwości, mężczyzna musiał ostatecznie stawić czoła konsekwencjom swoich czynów. Na żądanie prokuratora i śledczych, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu. Za dokonane czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie miało miejsce na ulicy Krakowskiej w Jaworznie. To tam 30 maja, niemalże dwadzieścia minut po północy, policjanci przeprowadzali rutynową kontrolę trzeźwości. Wystawiono ją kierującej fordem damie, której towarzyszył pasażer. Funkcjonariusze zauważyli, że towarzysz kierującej wykazuje objawy nerwowości, co natychmiast wzbudziło ich czujność.

Podjęto decyzję o sprawdzeniu personaliów mężczyzny w bazach policyjnych. Okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym z wyrokiem jednego roku pozbawienia wolności. Policjanci nakazali mu opuszczenie pojazdu, jednak ten stanowczo odmówił, grożąc samookaleczeniem w przypadku zatrzymania.