Montaż Strefy Kibica na Rynku w Jaworznie: wielki ekran gotowy na Euro 2024

Na centralnym placu Jaworzna, czyli na Rynku, są obecnie prowadzone prace związane z tworzeniem Strefy Kibica. Głównym elementem tej strefy, który przyciąga najwięcej uwagi, jest duży ekran ledowy o powierzchni 15m2. Jest on montowany przez specjalistyczną firmę zewnętrzną. To właśnie na tym ekranie mieszkańcy będą mogli śledzić emocje i przebieg Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024.

Pierwszy gwizdek sędziego, zapoczątkowujący Euro 2024, usłyszymy już w najbliższy piątek, 14 czerwca. Inauguracyjny mecz rozegrany zostanie o godzinie 21:00, a jego uczestnikami będą drużyny narodowe Niemiec i Szkocji. Natomiast reprezentacja Polski swoje pierwsze starcie turnieju stoczy dwa dni później, w niedzielę 16 czerwca. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie wówczas zespół Holandii.

Oto plan spotkań polskiej reprezentacji:

– Polska kontra Holandia: 16 czerwca o godzinie 15:00 w Hamburgu,
– Polska przeciwko Austrii: 21 czerwca o godzinie 18:00 w Berlinie,
– Polska versus Francja: 25 czerwca, godzina 18:00 w Dortmundzie.

Strefa dla kibiców na Rynku w Jaworznie będzie funkcjonować przez cały miesiąc, od 14 czerwca do 14 lipca. Oprócz dużego ekranu, na którym będzie można oglądać mecze, dla mieszkańców miasta przygotowane zostaną także takie udogodnienia jak strefa gastronomiczna z szerokim wyborem jedzenia i napojów, przytulny ogródek oraz komfortowe miejsca do siedzenia.