Główne wydarzenia sportowe roku: Tour de Pologne ponownie przejedzie przez Jaworzno

Najważniejszy kolarski wyścig w Polsce, czyli Tour de Pologne, zaplanowany jest na dni od 12 do 18 sierpnia bieżącego roku. Jednym z etapów tego prestiżowego wydarzenia będzie Jaworzno, co potwierdził prezydent miasta Paweł Silbert na swoim profilu na Facebooku.

Tour de Pologne to wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla kolarskiego krajobrazu naszego kraju. W przeszłości, Jaworzno już miało zaszczyt być częścią trasy tego wyścigu. W tym roku mieszkańcy tego miasta będą ponownie mieli możliwość bezpośredniego wsparcia kolarzy, jadących przez ich miasto.

Informację o powrocie Tour de Pologne do Jaworzna podał prezydent Paweł Silbert na swoim profilu na Facebooku. Podczas spotkania z Czesławem Langiem, dyrektorem generalnym Tour de Pologne, rozmawiano o tegorocznej edycji wyścigu i planowanym przejeździe kolarzy przez Jaworzno w drugiej połowie sierpnia.

– Miło nam gościć tak wyjątkową osobę jak Czesław Lang w naszym mieście. Tour de Pologne to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również święto dla wszystkich wielbicieli kolarstwa – podkreślił prezydent. – To dla nas niezwykłe wyróżnienie, że Jaworzno ponownie stanie się częścią tej wspaniałej tradycji. Daje to nam również niesamowitą możliwość promocji naszego miasta na scenie międzynarodowej. Zapraszam wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w tym wydarzeniu i wspierania zawodników! Więcej szczegółów podamy już wkrótce – dodał prezydent.