Wodociągi Jaworzno inwestują w ekologiczne rozwiązania transportowe dla swoich służb technicznych

Jaworznickie Wodociągi podjęły decyzję o zasileniu swojej floty samochodowej czterema nowymi, całkowicie elektrycznymi pojazdami. Wybranym modelem został Volkswagen ID. Buzz, który ma służyć pracownikom służb technicznych. Informację o tym zakupie spółka miejska udostępniła na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Pojazdy te zostały nabyte w ramach programu „Mój Elektryk”, którego celem jest promowanie ekologicznych środków transportu wśród różnych grup użytkowników – od osób prywatnych, poprzez firmy, aż po instytucje publiczne. Wodociągi Jaworzno skorzystały z tej opcji, by zwiększyć efektywność swojej działalności i jednocześnie przyczynić się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Zakupione samochody cechuje duża przestrzeń bagażowa, co jest niezbędne dla służb technicznych do przewozu różnego rodzaju sprzętu i narzędzi. Na Facebooku jaworznickiej spółki można przeczytać, że zasięg tych pojazdów to od 200 do nawet 500 kilometrów, w zależności od warunków atmosferycznych i trybu jazdy. Wodociągi Jaworzno gwarantują, że to wystarczająca odległość do efektywnej obsługi klientów na terenie całego miasta.

Warto dodać, że przed siedzibą Wodociągów Jaworzno znajdują się już cztery stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, co dodatkowo ułatwi korzystanie z nowych samochodów.