Nie żyje Wenancjusz Ples. Wielki sportowiec i prezes PSS Salos w Jaworznie

Honorowy prezes PSS Salos Wenancjusz Ples zmarł 18 listopada 2020 roku. Ten 77-letni sportowiec był bardzo ważną osobą w jaworznickim sportowym życiu. W poniedziałek 23 listopada o godzinie 14:00 odbędzie się pogrzeb w kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w centrum Jaworzna, podczas którego odprowadzimy ciało Wenancjusza na miejsce świętego spoczynku.

Serce prawdziwego sportowca

Wenancjusz Ples całe swoje życie poświęcił w sport. W przeszłości grał w barwach Górnika i Azotanii jako bramkach, tworzył rozgrywki piłkarskie na Węgrzech oraz przez ostatnie 20 lat był jednym z twórców rozgrywek piłkarskich w Jaworznie. Był to prawdziwy człowiek-orkiestra o niezwykle życzliwym, ciepłym i pogodnym charakterze. Nigdy nie brakowało w nim pozytywnej energii, łatwo nawiązywał kontakty z rówieśnikami i młodzieżą. Bliskim Wenancjusza oraz jego rodzinie składamy ogromne wyrazy współczucia.

Działacz sportowy w Jaworznie

Wenancjusz od wielu lat był zaangażowany w sportowe życie Jaworzna. Dzięki jego ogromnym zaangażowaniu amatroskie rozgrywki sportowe zamieniły się w zorganizowaną ligie oraz stowarzyszenia – PSS Salos. Wenancjusz Ples przez ostatnie lata przed swoją śmiercią przewodził Salosowi jako prezes, a później sprawował rolę Honorowego Prezesa. Jego głowa była kopalnią pomysłów oraz wiedzy, stanowił wielki autorytet dla wszystkich młodych sportowców, z którymi miał przyjemność pracować.

Pogrzeb 23 listopada o godzinie 14:00

Z przykrością informujemy o śmierci Wenancjusza Plesa, który odszedł z tego świata 18 listopada. Był to człowiek niezwykle zasłużony w sportowym życiu Jaworzna. Z wielką charyzmą angażował się w działalność sportową miasta, dbając o wizerunek Jaworzna zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. W poniedziałek 23 listopada o godzinie 14:00 odprowadzimy Wenancjusza Plesa na miejsce świętego spoczynku. Pogrzeb odbędzie się w centrum Jaworzna w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny.