W Jaworznickiej bibliotece spotkanie z Marcinem Szczygielskim

12 listopada 2020 roku o godzinie 11:00 w Jaworznej bibliotece odbyło się spotkanie Online z Marcinem Szczygielskim, które było zwieńczeniem realizacji bibliotecznego cyklu “Baju, Baju – Book”. Cykl był zorganizowany w ramach projektu “Performatywna książka”. Podczas spotkania pisarz zdradził nam historię swojej kariery, opowiedział o swoich inspiracjach oraz planach na nowe książki.

Spotkanie z pisarzem a pandemia koronawirusa

Ze względów epidemiologicznych spotkanie z Marcinem Szczygielskim odbyło się w zdalnej formie. Z powodu zaostrzonych obostrzeń jaworznicka biblioteka działa tylko przez internet. Niestety, nadal nie można organizować wydarzeń kulturalnych w tradycyjny, fizyczny sposób. Biblioteka jednak nie odwołała spotkania z pisarzem w ramach finału cyklu “Baju, Baju – book”. 12 listopada o godzinie 11:00 Jaworzanie mogli wziąć udział w rozmowę z Marcinem Szczygielskim przed ekranem swoich urządzeń elektronicznych.

Przygody Majki głównym tematem spotkania

Autor podczas spotkania opowiadał o genezie powstania swoich książek. Zdradził sekrety swojej pracy nad niedawno wydanymi publikacjami. Marcin Szczygielski szczególną uwagę skupił na serii przygód Majki. Pisarz bardzo szczegółowo opisał swoje inspiracje związane z powstaniem książki “Co jedzą czarownice” oraz “Oczy Michaliny”. Zapowiedział również, że dalsze części serii Przygód Majki ukażą się na półkach księgarni już niebawem. Wielokrotnie nagradzany autor w bardzo obszerny sposób odpowiadał również na wszystkie pytania zadane przez czytelników, które zostały przesłane do autora przez sekretariat biblioteki.

Spotkanie online – finał cyklu “Baju, baju – BOOK”

Organizacja wydarzenia odbyła się w ramach projektu “Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2”, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Środki pochodzą z Funduszu Promocji Kultury. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i przede wszystkim Marcinowi Szczygielskiemu za poświęcenie nam chwili swojego wolnego czasu, aby mógł opowiedzieć nam o sekretach swojej kariery pisarskiej.