Odkryj na nowo baśń o Królowej Lodu!

Każdy, kto tęskni za kultura i sztuką ma okazję już 6 grudnia o godz. 10:00 zobaczyć wyjątkowy spektakl „Kryształowa Królowa Śniegu”. Powstał on z inicjatywy biblioteki i w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo odbędzie się online. Spektakl został oparty na motywach ze znanej baśni Hansa Christiana Andersena pod tytułem „Królowa Śniegu”

Jest to nowy spektakl muzyczny, zachwycający nie tylko wspaniałym scenariuszem, ale i muzyką. Wyjątkowo rozbudowana sceneria estradowa została wzbogacona o niespotykane efekty multimedialne, które zachwycą nawet najbardziej wymagających widzów. Aktorzy oprócz wspaniałych głosów, będą czarować również bajecznymi kostiumami. Spektakl jest świetną okazją do poznania historii Królowej Lodu na nowo! Jest to opowieść o chłopcu imieniem Kaj, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Zła królowa będzie próbowała przeciągnąć go na stronę zła, ale jego siostra Gerda stanie jej na drodze. Aby zwyciężyć zło, będzie musiała zmierzyć się z bardzo trudnymi zadaniami.

Magia świąt z biblioteką w Jaworznie!

Tak jak wszystkie najpiękniejsze baśnie i ta niesie ze sobą ponadczasowe przesłanie i pragnie przypomnieć wszystkich, że to miłość jest najsilniejszym uczuciem. Dzięki niej możemy przezwyciężyć wszystkie przeszkody i nic nie będzie nam straszne. Spektakl wprowadzi was w świąteczny nastrój i magiczny czas świąt Bożego narodzenia. Mimo że w tym roku święta będę inne niż zwykle, nie zapominajmy o tym co w życiu jest najważniejsze. Dlatego serdecznie zapraszamy na transmisję „Kryształowej Królowej Śniegu” nie tylko najmłodszych, ale i starszych. W tym szczególnym czasie bądźmy razem z bliskimi. Gwarantujemy, że czas spędzony z nami będzie czasem dobrej zabawy, wielu radości i wzruszeń. Wydarzenie odbędzie się w ramach realizacji projektu „Dzielmy się dobrem. Mikołajki z Biblioteką”. Współorganizatorem jest Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie. Całą inscenizację zwieńczy wizyta świętego Mikołaja, który złoży wszystkim najszczersze życzenia świąteczne! Każdy, kto chce wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzenia, link znajdzie na profilu biblioteki na Facebooku.