Nieznane atrakcje Jaworzna

Jaworzno to miasto położone w województwie śląskim, które szczególną sławę zyskało kiedy w sieci zdobyło status polskich Malediwów. Od kiedy do internetu trafił zdjęcia pięknych widoków lazurowej wody z Parku Gródek, wielu turystów przyjechało tu, aby doświadczyć uroków tego wspaniałego miejsca. Jednak, mimo że park rozsławił to miejsce, nie jest jedynym miejscem, które warto zobaczyć, planując wycieczkę do Jaworzna.

Jaworzno – miasto do zwiedzania!

Oto 3 miejsca, które koniecznie musicie zobaczyć, planując wycieczkę w te malownicze okolice:

  1. GEOsfera

Jest to nieczynny już kamieniołom Sadowa Góra. Po jego zamknięciu okazało się, że jest to prawdziwa atrakcja. Na dnie tej geologicznej kopalni skarbów zostało odkryte pofałdowane wapienne dno morza triasowego, które datuje się na około 230 milionów lat temu! W tamtych czasach preJaworzno mogło leżeć gdzieś na wysokości zwrotnika raka Każdy, kto uwielbia skały i interesuje się prehistorią, powinien koniecznie zobaczyć to miejsce.

  1. Miejska Biblioteka

Biblioteka w Jaworznie robi ogromne wrażenie. Turyści nie spodziewają się tak wspaniałego i nowoczesnego obiektu w tym mieście. Nie jedno inne polskie miasto powinno jej zazdrościć. Budynek jest przeszklony, dzięki czemu można z góry obserwować miasto, a widok jest naprawdę piękny. Dodatkowo oprócz imponujących zbiorów bibliotecznych na miejscu znajduje się także biblioteczna kawiarnia, w której możemy miło spędzić czas, zanurzając się w lekturze.

  1. Muzeum Miasta Jaworzna

Muzea regionalne zwykle nie są kojarzone z ciekawą atrakcją, a raczej obowiązkowymi wycieczkami szkolnymi. Jednak Muzeum Miasta Jaworzna jest inne. To najbardziej nowoczesne muzeum regionalne. Ekspozycja została pieczołowicie zaplanowana i prowadzi zwiedzającego przez 150 lat historii Jaworzna. W jego wnętrzu zobaczmy rekonstrukcję saloniku mieszczańskiego, jak i chaty chłopskiej. Ponadto będziemy mogli się przespacerować zarówno po chodniku kopali, jak i gabinecie dyrektora! To miejsce z duszą, które warto odwiedzić.