Polskie Malediwy jesienią!

Park Gródek, to miejsce z dzięki któremu Jaworzno jest znane w całej Polsce. Nie bez powodu nazwane polskimi Malediwami. Zbiorniki wodne wypełnione są lazurową wodą, a uroku dodają mu małe wysepki i pomosty. Często jest to kierunek, który mieszkańcy obierają na letnie spacery. Jednak ten wspaniały park nie traci uroku również jesienią. Można ty spotkać mnóstwo gatunków zwierząt i roślin, których z pewnością w mieście nie uda nam się zobaczyć. Wokół parku są piękne, wysokie i strome klify, które dodatkowo dodają temu miejscu magii. Miejsce to stało się bardzo popularne, szczególnie wśród mieszkańców województwa śląskiego, od kiedy znana polska podróżniczka Martyna Wojciechowska opublikowała zdjęcia na swoim profilu facebookowym, właśnie z wycieczki do Parku Gródek.

Od tej pory stało się on najsłynniejszym miejscem w Jaworznie, a jego piękno docenili wszyscy odwiedzający. Kiedy jest ładna, odwiedza to miejsce mnóstwo turystów z całej Polski, którzy przyjeżdżają specjalnie po to, żeby poczuć się jak na Malediwach. Dlatego tym bardziej polecamy jesienne spacery po parku kiedy jest znacznie mniej turystów, a on niezmiennie zachwyca.

Koniecznie poznaj to miejsce!

Do parku przyciągają głównie dwa zbiorniki wodne, których kolor miał największy wpływ na popularność tego miejsca. Dawniej na tym terenie był kamieniołom Górek, który następnie został zalany wodą i ten zbiornik nazwany został „Orką”. Pod jej powierzchnią utopione zostały między innymi koparki, które można oglądać na zajęciach dla płetwonurków. Drugi zbiornik „Wydra” zachwyca przede wszystkim kolorem, przez który prowadzi wijący się drewniany pomost, z którego możemy go podziwiać. Na terenie Parku Gródek znajdziemy również ogród arboretum, czyli ogród dendrologiczny, w którym kolekcjonowane są drzewa. Ponadto z tablic informacyjnych umieszczonych na terenie parku dowiemy się, jakie gatunki roślin i zwierząt są na tym obszarze. Możemy spróbować je wszystkie odnaleźć. Jest to świetny sposób na spędzenie rodzinnego popołudnia, połączonego z walorami edukacyjnymi.