Autobusy PKM Jaworzno nie wjadą na wiosnę do Centrum Katowic. Dlaczego?

Niedawno opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość, że na wiosnę jaworznickie autobusy nie wjadą do Katowic. Jaworzniccy urzędnicy otrzymali pismo informujące, że autobusy należące do PKM Jaworzno miałyby nie pojawić się wiosną w Katowicach. Jednak urząd uspakaja i informuje, że jeżeli pojawi się taka konieczność to dotyczyć będzie ona jedynie jednej linii.

Skrócone trasy

Wiceprezydent miasta Katowice Bogumił Sobuła poinformował we wspomnianym piśmie o otwarciu nowego centrum przesiadkowego. Zgodnie z pismem otwarcie przypada na drugi tydzień grudnia. Chodzi oczywiście o centrum przesiadkowe Katowice-Zawodzie. Trasy autobusów, które pokrywają się z tramwajami nie będą na razie skracane. Jednak z czasem, mają zostać skrócone właśnie do centrum przesiadkowego na Zawodziu. Chodzi o to, aby stworzyć system przesiadek „drzwi w drzwi”. Co ma skrócić czas przesiadek nawet do trzech minut i zachęcić mieszkańców do podróżowania komunikacją miejską, to natomiast ma zmniejszyć korki w centrum Katowic.

Parking dla podróżujących

Jednocześnie tuż obok centrum przesiadkowego mają powstać wygodne parkingi dla tych z pasażerów, którzy będą chcieli zamienić samochód na autobus lub tramwaj. Opłata za parking ma być pobierana z karty ŚKUP. Jednocześnie należy wspomnieć, że podróż transportem miejskim jest dużo korzystniejsza cenowo. Chociaż przesiadka z autobusów ZTM na PKM Jaworzno wiąże się z zakupem nowego biletu, to te mają bardzo atrakcyjne ceny.

Autobusy nie przestaną kursować do Katowicach

Obecnie do Katowic z Jaworzna kursują trzy linie A,E oraz J. Urząd Miejski, oraz przewoźnik uspokajają, że jeżeli nawet ustalenia związane ze skróceniem tras wejdą w życie, to obejmą jedynie jedną linię. Dwie pozostałe dalej będą wozić pasażerów do centrum Katowic. Linie E oraz A kursują zupełnie inną trasą. Narazie nie ma jednak żadnych oficjalnych informacji, które jeżeli się pojawią, to ze znacznym wyprzedzeniem i wówczas urzędnicy będą starali się stworzyć satysfakcjonujące pasażerów rozwiązania.

1 komentarz

  1. W jaki sposób ludzie nieposiadający samochodu przedostaną się teraz z Jaworzna do Katowic?

Comments are closed.