Tauron wyremontuje placówkę uszkodzoną przez prace górnicze

Remont szkoły w Jaworznie zostanie wykonany przez spółkę Tauron. Została już podpisana stosowna umowa, która pozwoli firmie nabyć prawa do odrestaurowania budynku. Okazuje się, że placówka edukacyjna została uszkodzona ze względu na działania wydobywcze prowadzone w Jaworznie. Chodzi o szkołę podstawową numer 20 w Jaworznie. Uczniowie wrócą do niej od września. Placówka jest już nieczynna od kilka lat, ponieważ została uszkodzona w 2018 roku. Od tamtej pory dzieci nie mogą uczyć się w uszkodzonym budynku.

Tauron podpisał umowę zgodnie, z którą zajmie się wyremontowaniem budynku i zabezpieczeniem zniszczeń. Placówka została wcześniej uszkodzona ze względu na prowadzone prace wydobywcze. W tym roku firma rozpocznie najważniejsze prace remontowe oraz odrestauruje wnętrze. Zgodnie z przypuszczeniami szkoła ma zostać wyremontowana w terminie do września przyszłego roku. Oznaczałoby to, że w końcu do szkoły numer 20 w Jaworznie będą mogły wrócić dzieci. Czekamy na rozwój wydarzeń i liczymy na to, że szkoła ruszy od września.

Umowa na wyremontowanie szkoły podstawowej numer 20 podpisana z firmą Tauron

To kolejny krok w sprawie naprawy uszkodzeń powstałych przy wydobywaniu węgla przez jedną z firm w Jaworznie. Firma wykona wszystkie niezbędne naprawy, które zgodnie z zapisami umowy pozwolą dzieciom wrócić do szkoły mniej więcej za rok we wrześniu. Przetarg został ogłoszony we wrześniu i zgodnie ze wstępnymi założeniami wygrała go spółka Tauron. Dlatego też informujemy, że wkrótce rozpoczną się prace, które będą miały na celu wyremontować placówkę edukacyjną. Do przetargu łącznie zgłosiły się cztery firmy budowlane.

Ostatecznie zleceniem zajmie się podwykonawca, który mia już doświadczenie w odnawianiu budynków oddawanych do użytku publicznego. Prace wstępne zostaną rozpoczęte jeszcze w tym roku. Dowiadujemy się, że już wkrótce firma zacznie zagospodarowywać miejsce na placu budowy. Następnie zajmą się oszacowaniem pracy, która zostanie wdrożona. Ostateczne zakończenie prac remontowych ma zostać wykonane do następnego roku szkolnego na przełomie 2022/2023 roku. Dzięki temu firma budowlana mogłaby zapewnić dzieciom odrestaurowaną szkołę podstawową do bezpiecznej nauki.