W Jaworznie coraz więcej uchodźców z Ukrainy

Zgodnie z najnowszymi informacjami coraz większe liczby uchodźców trafiają do Jaworzna. Okazuje się, że chętnie ulokowali się wraz z dziećmi w tej niewielkiej miejscowości. Administracja miasta niemal każdego dnia dokłada wszelkich starań co do tego, aby nadać jak największe liczbie ludzi numery pesel, aby mogli oni partycypować w życiu społecznym. Z tego powodu mogą liczyć tutaj nie tylko na wsparcie medyczne, ale także na liczne datki ze strony mieszkańców, którzy współczują Ukraińcom i chętnie pomagają im w tej czarnej godzinie.

Ukraińcy aktualnie rejestrują siebie oraz swoje dzieci, aby mogły one wkrótce trafić do szkół. Obywatele Ukrainy uciekający przed wojną otrzymują w Jaworznie kompleksowe wsparcie od urzędników oraz lokalnych mieszkańców. Ponad 1000 uchodźców otrzymało swój własny numer pesel w ciągu ostatnich kilku dni marca. Obecność Ukraińców w Jaworznie jest coraz większa pomimo tego, że jest to niewielka miejscowość. Wielu z nich szuka tutaj pracy. Będą korzystali z nadchodzących targów pracy, aby wkrótce znaleźć stałe zatrudnienie podczas pobytu w Polsce.

Dzieci uciekające wraz z rodzinami z Ukrainy mogą liczyć na to, że wkrótce trafią do szkół wraz ze swoimi rówieśnikami

Politycy wdrożyli nową ustawę, która ma zapobiegać temu, aby Ukraińskie dzieci zabierały polskim rodzinom miejsca w szkołach. Okazuje się, że politycy szybko odpowiedzieli na problem, którzy zauważyli rodzice polskich dzieci. Dlatego też, aby rozwiązać napływ uchodźców wojennych w komfortowy i przyjazny sposób, postanowili szybko stworzyć dodatkowe miejsca w szkołach. W tym celu zatrudniają również więcej kadry pracowniczej, aby mogli w niedalekiej przyszłości zapewnić przybyszom z Ukrainy zajęcia w szkołach na najwyższym poziomie.

Dodatkowe oddziały szkolne powstają również po to, aby uczyć dzieci z Ukrainy języka polskiego. Przewidujemy jednak, że będą oni uczęszczali nie tylko na zajęcia z języka polskiego, aby swobodnie dogadać się w naszym kraju. Z najnowszych informacji wynika, że będą również mieli dostęp do standardowych przedmiotów, które są znane dzieciom również z zagranicznych szkół, takich jak matematyka, czy też chemia. W wydziale szkolnym mieszczącym się w Jaworznie odnotowano, że do szkół trafi około 220 dzieciaków z Ukrainy.