Kąpielisko w Sosinie po odnowieniu przyciąga tłumy spragnionych ochłody mieszkańców Jaworzna

Słoneczna pogoda zaczyna nakłaniać coraz więcej ludzi do tego, aby korzystali z uroków plaży. Plażowicze z Jaworzna bardzo chętnie przyjeżdżają całymi rodzinami lub grupami przyjaciół, aby się ochłodzić. Okazuje się, że oddane do dyspozycji mieszkańców nowe atrakcje wraz z basenami, plażą i ciekawymi pomostami przyciągają ludzi nawet nie tylko z Jaworzna, ale także z różnorodnych okolicznych gmin. Z całą pewnością nie możemy zaprzeczyć temu, że spędzanie czasu na plaży jest fantastycznym rozwiązaniem na urlop lub wakacje.

Dokładnie przy ulicy Bukowej w Jaworznie właśnie zakończono rozbudowę kąpieliska. Zmieniło się tam naprawdę sporo. Różnorodne prace tam rozwojem tego miejsca trwały bowiem od poprzedniego lata. Najwięcej uwagi przyciągają prawdopodobnie nowe podesty. Za ich pomocą stworzono naturalne baseny. Jeden z basenów został nawet przeznaczony dla osób, które jeszcze nie potrafią pływać. Dzięki basenowi z płytką wodą mogą wdrożyć się w tajniki pływania. Kolejny jest jednak nieco głębszy, dzięki czemu osoby czujące się w wodzie komfortowo mogą dać pokaz swoich umiejętności. Warto również wspomnieć o tym, że woda w tych basenach jest regularnie napowietrzana. Dzięki temu miasto dba o to, aby nie powstawały tam zanieczyszczenia niebezpieczne dla zdrowia wszystkich plażowiczów.

Przeczytaj również o tym, w jaki sposób spędzić lato w Dworze Mazowieckim https://nowyinfo.pl/jak-spedzic-wakacje-w-nowym-dworze-mazowieckim/.

Mimo wszystko to nie koniec zmian, które pojawiły się na plaży w okolicach Jaworzna

Jednak to nie wszystkie zmiany, o których możemy wspomnieć, ponieważ wokół plaży pojawiło się znacznie więcej. Na terenie obszaru wypoczynkowego możemy zauważyć różnorodne natryski i toaletę, która została przystosowana do osób z różnymi niepełnosprawnościami. Warto również wspomnieć o tym, że cała przebudowa wszystkich punktów na plaży nie trwała jedynie od zeszłego roku, ponieważ niektóre z elementów były poddane przebudowie i remontom w 2018. Budowano nowe miejsca parkingowe, usuwano nieczystości ze zbiorników i remontowano niektóre uszkodzone elementy infrastruktury plażowej.

Dzięki pozbyciu się wszystkich śmieci i niepotrzebnych elementów miasto sprawiło, że na plaży mieszkańcy miasta będą mogli miło i bezpiecznie spędzać czas. Istnieje kilka elementów związanych z przyszłymi planami miasta na dodatkowe rozbudowy lub remonty plaży. Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Jaworznie zdradził podczas kilku wywiadów, że co do plaży miasto ma pewne długoterminowe plany, które sprawią, że teren zostanie jeszcze bardziej upiększony.