Jaworzno uruchomiło szkolenia uczące zachowania na wypadek cyberprzemocy i terroryzmu

Jaworzno już czwarty rok pracuje nad programem o nazwie Akademia Bezpieczeństwa, gdzie pokazują, w jaki sposób obywatele mogą sobie radzić z różnorodnymi zagrożeniami. Chodzi tutaj głównie o zagrożenia ze strony cyberprzestępców oraz terrorystów. Miasto stara się przygotować ludzi na różne ewentualności poprzez program edukacyjny. Działania profilaktyczne zostały przygotowane zarówno z myślą o starszych osobach, jak i młodzieży.

Miasto stara się przygotować wszystkich w taki sposób, aby wiedzieli, co należy zrobić podczas ewentualnego zetknięcia się z aktami terrorystycznymi lub cyberprzestępczą działalnością wymierzoną w ich kierunku. Cyberprzemoc jest coraz częściej stosowanym atakiem za pośrednictwem internetu, dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób możemy chronić się przed groźnymi hakerami we własnym zakresie.

Ostatnio odbyła się czwarta już edycja jaworznickiego programu Akademia Bezpieczeństwa. Działania takiej akademii odbywają się raz do roku. Nauki w bezpiecznej akademii opierają się na programach dostosowanych do różnych grup wiekowych. Dzieci zostały uświadomione przez specjalistów o tym, w jaki sposób powinny się zachowywać na wypadek, gdyby do ich domu lub klasy podczas zajęć szkolnych wtargnął uzbrojony przestępca.

Specjaliści w ten sposób budują świadomość wśród młodzieży, aby mogły odpowiednio zachować się na wypadek ataku przestępcy. W ten sposób będą przygotowani na ewentualny napad lub agresję. Zajęcia są prowadzone przez wykładowców, którzy zostali przeszkoleni w siłach antyterrorystycznych i wiedzą, w jaki sposób przekazać taki rodzaj wiedzy w przystępny sposób. Ostatnie zajęcia w szkole odbył się w towarzystwie ponad 670 uczniów, którzy zostali przygotowani na takie ewentualności. Zajęcia zostały przeprowadzone w siedmiu szkołach średnich na terenie całego miasta.