Policja złapała mężczyznę, który próbował zabić swoją byłą partnerkę

Mężczyzna próbował zadźgać nożem swoją byłą partnerkę. Został aresztowany przez policję z Jaworzna. Po tym, jak próbował ją zabić, zbiegł z miejsca zdarzenia, jednak wkrótce został odnaleziony. Już po kilkunastu godzinach policjanci namierzyli jego miejsce pobytu. Aktualnie dowiedzieliśmy się z najnowszych informacji, że grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności za dopuszczenie się tak poważnego przestępstwa.

Do tego zdarzenia doszło 19 października na terenie Jaworzna. Nieopodal jednego z bloków mieszkalnych mężczyzna w wieku 40 lat pojawił się z nożem w ręku i próbował zamordować swoją byłą partnerkę. Funkcjonariusze policji ustalił, że było to umyślne usiłowanie morderstwa. Kiedy policjanci z komendy miejskiej w Jaworznie zjawili się na miejscu, zaczęli zbierać informacje na temat przebiegu zdarzeń oraz zgromadzili materiał dowodowy.

Kiedy ustalili dokładne zdarzenia związane z przestępstwem, ruszyli do działania i poszukiwali mężczyzny. Ustalili jego miejsce pobytu i aresztowali mężczyznę. Poszukiwania przestępcy trwały kilkanaście godzin. Kiedy kryminalni doprowadzili mężczyznę przed wymiar sprawiedliwości, będzie on musiał liczyć się z tym, że odpowie za próbę morderstwa. Oprócz tego do jego wyroku należy przypisać zniszczenie mienia publicznego jak stosowanie gróźb karalnych wobec byłej partnerki.

Sąd w Jaworznie uznał, że mężczyźnie może grozić nawet 25 lat pozbawienia wolności. Policja wraz z prokuraturą na ten moment zajmuje się ustaleniami szczegółów dotyczących motywów działania niedoszłego zabójcy. Na ten czas będzie on przebywał w areszcie śledczym. Sąd rozważa również to, że za jego przewinienia może trafić za kratki nawet dożywotnio.