Miejski Zarząd Dróg i Mostów prowadzi prace renowacyjne, aby uwidocznić oznakowanie w mieście

Zachowanie odpowiedniej widoczności znaków drogowych oraz tablic rejestracyjnych jest niezwykle istotnym elementem, który pozwala zachować bezpieczeństwo na drodze. Jeżeli zwrócimy uwagę na to, jak często poruszanie się po drodze jest uzależnione od znaków, szybko zdamy sobie sprawę z tego, że trudno byłoby nam się bez nich obyć. Pracownicy zarządu drogowego w ostatnim czasie prowadzą regularny objazd między najczęściej uczęszczanymi ulicami, aby odnowić na ich terenie jakość zawieszonych znaków oraz drogowskazów.

Nie tylko naprawiają usterki, wymieniają nieczytelne znaki, ale także dbają o to, aby roślinność nie przysłaniała istotnych elementów drogi. Jest to niezwykle istotne szczególnie w tym okresie roku, ponieważ wraz z nadchodzącą jesienią i coraz bardziej ograniczoną widocznością, znaki mogą być znacznie mniej czytelne, jeśli nikt o nie wówczas nie zadba. Przy coraz szybciej zapadającym zmroku powinniśmy w szczególności dbać o to, aby droga była jak najlepiej oświetlona oraz oznakowana.

Pracownicy miejscy usuwają nadmiernie rozrośniętą roślinność, aby zapewnić nam więcej widoczności na drodze. Regularnie w tym okresie roku będą patrolowali Jaworzno oraz drogi łączące okoliczne gminy z miastem. W ramach bieżącego utrzymania dróg w odpowiednim stanie prace obejmują również naprawy, jak i ustawianie do pionu przewróconych wcześniej znaków. Czasami zostają one przewrócone lub przekręcone ze względu na warunki atmosferyczne, lub działania wandali.