55-letni mieszkaniec Jaworzna otrzymuje zakaz zbliżania się

55-letni mieszkaniec Jaworzna odpowie za znęcanie się nad swoją 39-letnią partnerką. Zarzuty, jakie mu postawiono to m.in. awantury, nadużywanie alkoholu, groźby, zastraszanie, umartwianie oraz uszkodzenie opon samochodowych kobiety. Po kolejnej domowej awanturze sprawca został doprowadzony przed oblicze sądu. Stróże prawa z jaworznickiego komisariatu skompletowali materiał dowodowy przeciwko mężczyźnie, któremu grozi do 5 lat więzienia. Policjanci zatrzymali 55-latka, który od dłuższego czasu dręczył swoją znaczącą drugą osobę. W końcu pokrzywdzona zdecydowała się opowiedzieć policjantom o znęcaniu się nad nią.

Stróże prawa zostali wezwani do pośredniczenia w awanturze domowej, w wyniku prowadzonego śledztwa zebrali materiał dowodowy. Następnie oskarżony trafił do aresztu. 55-letni podejrzany został zatrzymany i usłyszał zarzut napaści na swoją towarzyszkę, a także groźby pozbawienia jej życia. Kobieta nie była w stanie zabrać swojego samochodu i uciec z domu, gdyż jej partner wcześniej przebił opony. O szczegółach sytuacji donosiła prasa.

Oskarżonemu przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw, w tym znęcania się psychicznego i uszkodzenia mienia. Na wniosek prokuratora został objęty dozorem policyjnym i nie wolno mu było zbliżać się do pokrzywdzonej. Sprawcy grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.