Strażacy z Jaworzna zorganizowali konkurs dla najmłodszych interesantów

Konkurs „Straż Pożarna okiem dziecka” odbył się już po raz jedenasty w Jaworznie i wyłonił siedmiu laureatów. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Nudna Remiza 2023” i pokazało, że nie tylko chłopcy tacy jak Wojtek aspirują do bycia strażakami. Młode dziewczyny również postrzegają remizę strażacką jako ekscytujące miejsce i okazują się równie zdolne do wspinania się po strażackiej drabinie.

Konkurs „Straż Pożarna okiem dziecka” już po raz jedenasty wyłonił kolejnych pasjonatów pożarnictwa w Jaworznie, udowadniając, że w remizie nie jest nudno.

Dziecięce spojrzenie na pozornie nieciekawą remizę strażacką
Odbywający się już po raz jedenasty w Jaworznie konkurs dla młodych adeptów pożarnictwa był częścią akcji „Nudna Remiza 2023”. Finał konkursu „Straż Pożarna okiem dziecka” odbył się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie. Uczestnicy wykazali się nie tylko talentem i predyspozycjami do wykonywania zadań strażackich, ale także szeroką wiedzą na temat służby mundurowej i jej wyjątkowych aspektów. Dla najmłodszych mieszkańców Jaworzna remiza strażacka postrzegana jest jako miejsce, w którym nigdy nie jest nudno.