Niewłaściwe zachowanie matki – pijana kierująca autem z 11-letnim synem

43-letnia kobieta z Jaworzna, będąc pod wpływem alkoholu, postanowiła usiąść za kierownicą samochodu, aby zawieźć swoje 11-letnie dziecko do szkoły. Nie była to pierwsza sytuacja, gdy matka prowadziła pojazd po spożyciu alkoholu, bowiem w ciągu ostatniego miesiąca straciła prawo jazdy za podobne wykroczenie.

W dniu 1 czerwca funkcjonariusze drogówki w Jaworznie przeprowadzili kontrolę drogową pojazdu marki Renault Megane. Kierującym samochodem okazała się wspomniana wcześniej mieszkańka Jaworzna, a obok niej siedział jej syn w wieku 11 lat, który był przewożony przez matkę do placówki edukacyjnej. Gdy policjanci zdecydowali się na wykonanie badania trzeźwości, wykazało ono, że kobieta ma niemal promil alkoholu we krwi.

Z ustaleń służb mundurowych wynika, że w maju tego samego roku kobieta została zatrzymana za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, z równoczesnym stwierdzeniem blisko promila alkoholu w jej organizmie. Wówczas policja zdecydowała się na zatrzymanie jej prawa jazdy. Niestety, mieszkanka Jaworzna nie przestrzegała zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i ponownie zdecydowała się na jazdę pod wpływem alkoholu. Tym razem alkomat wskazał wartość ponad promila – relacjonuje sierżant sztabowy Justyna Wiszowaty z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.