Tragiczny wypadek podczas prac kanalizacyjnych w Jaworznie

W dniu 30 maja 2023 roku, w dzielnicy Jeleń miasta Jaworzno, wydarzył się tragiczny wypadek. Podczas pracy przy wykopywaniu rowu kanalizacyjnego, jeden z mężczyzn został całkowicie zasypany przez masę ziemi. Na miejsce wezwani zostali strażacy oraz ratownicy górniczy, którzy udało się wydobyć poszkodowanego spod osuwiska. Następnie śmigłowiec Lotniczego Pogotowania Ratunkowego przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w południe dnia 30 maja. Mężczyzna zapracowany w czasie kopania wykopu został niespodziewanie zasypany ziemią. Dzięki szybkiej reakcji strażaków oraz ratowników górniczych, udało się go uratować. Śmigłowiec LPR zadbał o jego jak najszybsze przekazanie pod opiekę szpitalną.

Zgłoszenie o tragedii dotarło do straży pożarnej tuż przed godziną 11:28. Informacja ta dotyczyła właśnie mężczyzny przerobionego ziemią w dzielnicy Jeleń w Jaworznie. Jak poinformowali strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie, zgłoszenie zostało przyjęte przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego. Okoliczności zdarzenia wskazują na to, że podczas wykonywania prac kanalizacyjnych przy ulicy Wiosny Ludów, doszło do osunięcia się ziemi na jednego z pracowników.