Przygotowania Izery do rozpoczęcia produkcji samochodów w Jaworznie i zatrudnienie 600 osób na początek

Firma Izera jest na dobrej drodze do uruchomienia produkcji samochodów w swoim zakładzie w Jaworznie, jak podaje. W pierwszej fazie pracy, planowane jest zatrudnienie 600 specjalistów – to jest informacja, którą uzyskaliśmy od firmy ElectroMobility Poland (EMP). Później, mając już pełnię możliwości produkcyjnych, firma planuje zwiększenie liczby pracowników nawet do dwóch tysięcy osób.

Jak wyjaśnia Paweł Tomaszek z EMP: „Wynagrodzenie jest jednym z kluczowych czynników motywujących do podjęcia nowej pracy”. To sugeruje, że pensje oferowane przez Izerę będą konkurencyjne na rynku pracy.

Projektanci znanej włoskiej firmy Pininfarina już zakończyli prace nad nowym wzornictwem samochodu Izera, które jest dostosowane do platformy SEA stworzonej przez koncern Geely. Na razie gotowy jest model SUV, jednak zaplanowano także opracowanie projektów dla innych typów pojazdów, takich jak hatchback i kombi.

Ostatnia część przygotowań dotyczy samej fabryki w Jaworznie. Zgodnie z oczekiwaniami, obiekt powinien zostać ukończony i gotowy do produkcji w ostatnim kwartale 2025 roku. Wtedy też firma planuje uruchomienie procesu zatrudniania pracowników do produkcji aut.