Reakcje na kontrowersyjne działania Grzegorza Brauna. Solidarność i wsparcie ze strony Konfederacji Jaworzno

Grzegorz Braun, prezes Konfederacji Korony Polskiej i posłujący dla tej partii, wywołał niedawno kontrowersje, zgaszeniem chanukowej świecy w Sejmie przy pomocy gaśnicy, a także atakiem na kobietę, która próbowała mu przeszkodzić. Jego postępowanie wywołało szereg negatywnych reakcji – zarówno od polityków, różnych środowisk, jak i zwykłych obywateli – co skutkowało potępieniem gestu polityka.

Mimo to, jaworznicki oddział Konfederacji Korony Polskiej okazał poparcie dla swojego lidera. W odpowiedzi na skandal, członkowie organizacji w Jaworznie apelują do społeczności o zbiórkę funduszy na rzecz Grzegorza Brauna.

Organizacja Konfederacji zaprasza również wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu otwartym, które odbędzie się 14 grudnia 2023 roku. Miejscem tego wydarzenia będzie Hotel Pańska Góra przy ulicy Krakowskiej 1 w Jaworznie, a rozpoczęcie przewidziane jest na godzinę 19:00. Spotkanie poprowadzą Wojciech Siński, przewodniczący KKP w okręgu sosnowieckim, kandydat do Sejmu RP z okręgu krakowskiego w ostatnich wyborach i członek Komitetu Politycznego KKP, oraz Artur Jakóbik, członek Komisji Rewizyjnej KKP, dwukrotny kandydat do Sejmu RP, lider Klub Konfederacji Jaworzno i Klucza Pobudki Jaworzno.