Polski park, który został ogłoszony naszymi rodzimymi Malediwami

Prawdopodobnie w całym województwie śląskim nie znajdziemy lepszego miejsca do tego, aby udać się na niezwykle ciekawą wycieczkę. Mowa tutaj o malowniczym parku o nazwie Gródek. Jest on usytuowany w Jaworznie. Przez niektórych ten park jest nawet nazywany polskimi Malediwami. Wszystko ze względu na to, że stanowi tak fantastyczne zarówno pod względem rekreacyjnym, jak i estetycznym miejsce. Możemy tutaj przybyć, aby zaczerpnąć prawdziwej namiastki luksusowych wakacji. Znajdziemy tutaj krystalicznie czystą wodę, klify, wysepki i wiele więcej pięknych krajobrazów natury.

Wiele osób jeżdżących na wakacje po Europie mówi, że park Gródek jest niezwykle podobny do krajobrazów, które możemy napotkać podczas wakacji w Chorwacji. Jeżeli takie estetyczne widoki zachęcają was, zapraszamy do sprawdzenie tego, w jaki sposób będziecie czuć się w tym malowniczym parku usytuowanym na Śląsku. Polskie Malediwy w Jaworznie kuszą ludzi w każdym wieku. Okazuje się, że na miejscu możemy zastać zarówno turystów starszych, jak i młodzież, która również bardzo chętnie korzysta z kuszących widoków.

Godne pozazdroszczenia widoki, które powinniśmy zobaczyć na własne oczy

Ciekawostką, o której warto wspomnieć, jest również to, że Park Gródek został zagospodarowany z miejsc, o których nikt by się prawdopodobnie nie spodziewał. Wcześniej była tutaj cementownia, która została całkowicie przebudowana. Pomimo tego, że nikt nie spodziewał się dawniej tego, że będzie można zastać tutaj piękne i estetyczne widoki, dziś w parku znajdziemy liczne kładki, ścieżki, altanki i miejsca wypoczynkowe, które przyciągają mnóstwo osób z różnych stron. Przestrzeń ta była eksploatowana od 1880 roku. Miło widzieć, że miasto nie zapomniało o tym terenie i urząd postanowił przydzielić mu zupełnie nowe życie po gruntownej renowacji i przerobieniu na park.

Pomimo tego, że dawniej był to teren przemysłowy, dziś możemy zauważyć, że znajduje się tutaj mnóstwo siedlisk przyrodniczych, które są miłe dla oka. Oprócz zbiorników wodnych, z których można skorzystać latem, w okolicy mamy do dyspozycji lasy idealnie nadające się do spacerów ze znajomymi. Obszar jest prawdopodobnie jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc pod względem krajobrazu na całym Śląsku. Nie zapomnijcie odwiedzić parku Gródek, jeżeli będziecie przejazdem w Jaworznie.